Opłacalność

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 9 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Opłacalność

Postautor: weis » czwartek, 9 czerwca 2011, 19:24

Witam wszytsich,

To mój pierwszy post na tym forum. Tematem bitcoin zaraził mnie dziś mój kolega z pracy który opowiedział o tym w ramah anegdotki ;)

Od kilku godzin czytam to forum i zastanawai mnie czy kopanie monet jest dalej opłacalne dla "nowego". Nie mam sprzętu i jestem gotowy na dzień dobry wydać do 3K PLN na nowy sprzęt dedykowany pod bitcoin mining. Jestem w tej radosnej sytuacji że nie muszę płacić za zużyty prąd ;)

Sprzęt jeśli zamówię go w ciągu 48h bedzie gotowy do miningu w ciagu około tygodnia. I tutaj powstaje pytanie czy to się dalej opłaca? Przy ciągle rosnącej trudności czy jest wogóle szansa zwrotu inwestycji w ciągu powiedzmy najbliższych 3 miesięcy? Korzystałem z jedengo z kalkulatorów zamieszczonych na forum i nie ukrywam że wyglądało to bardzo lukratywnie ale moim zdaniem 15 % wzrost wartości to dość dużo.

Pytanie brzmi czy jest jeszcze sens w to inwestować? Nie planuje jakiś kosmicznych zarobków docelowo chciałbym przy inwestycji tych 2-3K docelowo zarobić przynajmniej 10K w ciągu roku, czy jest to jeszcze możliwe?

Aha i jeszcze jedno pytanie: jak dużego pasa potrzebuje miner? Czy łącze 3G wystarczy czy musi to być coś mocniejszego?

Wygadany
Posty: 507
Rejestracja: 28 marca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Opłacalność

Postautor: orka » czwartek, 9 czerwca 2011, 19:31

Jeszcze chyba się nie zdarzyła sytuacja w której kopanie było by stratne :p
Miner może śmigać na modemie 56k ;)

Weteran
Posty: 1361
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Opłacalność

Postautor: Prze_koles » czwartek, 9 czerwca 2011, 19:34

Jedno jest pewne: trudność nigdy nie wzrośnie do takiego poziomu, żeby się nie opłacało kopać. To zależy oczywiście kto ile płaci za prąd, ale jak masz za darmo to opłaca się zawsze. Jedyne ryzyko to nagły spadek ceny Bitcoina, krach całego systemu itd. Ale nie wydaje mi się, żeby to nastąpiło w ciągu najbliższych miesięcy. A sprzęt zwraca się po miesiącu około.

Gaduła
Posty: 327
Rejestracja: 20 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Opłacalność

Postautor: Notrem » czwartek, 9 czerwca 2011, 20:18

mi sie zwrócił radek po tygodniu ; )
Obrazek
Jestem studentem: 1BX61uvuP59bAHz9tf88kFP9XJHxL4Ev42

Internetowe Radio Bitcoin - Status: Nadajemy!(http://www.radiobitcoin.pl)
Stan dotacji dla radia: 4.18 BTC

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1495
Rejestracja: 7 czerwca 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Opłacalność

Postautor: Przemo » piątek, 10 czerwca 2011, 02:25

Panowie, a przeciez umawialismy się, że jak nowi będą o to pytać to mamy mówić, że się nie opłaca :P

SHV
Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 352
Rejestracja: 16 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Opłacalność

Postautor: SHV » piątek, 10 czerwca 2011, 02:35

Opłaca się ;) Składaj sprzęt, niech jak najwięcej coinów trafi do Polski. :)

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 241
Rejestracja: 22 lutego 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Dolnośląskie, Polska

Re: Opłacalność

Postautor: M4v3R » piątek, 10 czerwca 2011, 08:28

15% wzrostu wartości to wartość "konserwatywna". W rzeczywistości ostatnio obserwowaliśmy wzrosty rzędu 50-100% :).
Bitalo - bezpieczniejsza giełda i portfel Bitcoin.

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Opłacalność

Postautor: Quester » piątek, 10 czerwca 2011, 16:43

Ja bym z tym uważał - dzisiaj zaczęły sie spadki wartości BTC po wielkiej fali wzrostowej. Nie wiadomo czy i kiedy tendencja sie odwróci. Na dodatek w każdej chwili interwencja rządowa może zniechęcić ludzi do bitcoina i zlikwidować opłacalność inwestycji. Tak naprawde nie da sie przewidzieć kursu, z drugiej strony może sie okazać, że jeden BTC będzie wart kilka tys. $.

SHV
Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 352
Rejestracja: 16 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Opłacalność

Postautor: SHV » piątek, 10 czerwca 2011, 17:50

Jak się zaczęły spadki to trzeba zacząć kupować BTC ;) Pewnie potrwa to do poniedziałku, może jeszcze następny tydzień. Zobaczymy.

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 23 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Opłacalność

Postautor: zerth » sobota, 11 czerwca 2011, 00:05

Quester pisze:Ja bym z tym uważał - dzisiaj zaczęły sie spadki wartości BTC po wielkiej fali wzrostowej. Nie wiadomo czy i kiedy tendencja sie odwróci. Na dodatek w każdej chwili interwencja rządowa może zniechęcić ludzi do bitcoina i zlikwidować opłacalność inwestycji. Tak naprawde nie da sie przewidzieć kursu, z drugiej strony może sie okazać, że jeden BTC będzie wart kilka tys. $.
Spadki musiały być. Ostatni przyrost wartości to był już kompletny bum. To musiało się skończyć korektą. Interwencji bym się nie bał jeszcze przez długie miesiące. Nawet jak coś teraz się zaczyna ruszać to potrwa zanim jakieś konkretne działania zostaną podjęte. Ponadto władze raczej skupią się na silk roadzie, a tego łatwo nie dostaną.
Obrazek

Wróć do „Ogólnie o miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość