Czy to się opłaca ?

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 13 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Czy to się opłaca ?

Postautor: juni8 » czwartek, 26 maja 2011, 12:57

Lestat pisze:Zastanawiam się nad kupieniem jakieś karty do wydobywania i złożenia jakiegoś sprzętu, i tutaj moje pytanie: Trudność wydobywania nigdy nie spadnie? czy jest jakaś możliwość?
Trudność wydobycia jest zależna od prędkości obliczeniowej urządzeń. Im wydajność większa tym poziom trudności większy. Żeby poziom się obniżył sporo ludzi by musiało przestać "kopać". Czy się opłaca teraz w to wejść? Ciężko jednoznacznie stwierdzić. Ja tydzień temu zainwestowałem 700zł w nowy zasilacz i Radka 5850, po tygodniu odzyskałem 200zł.
Obrazek

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 23 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Czy to się opłaca ?

Postautor: Lestat » czwartek, 26 maja 2011, 13:26

juni8 pisze:
Lestat pisze:Zastanawiam się nad kupieniem jakieś karty do wydobywania i złożenia jakiegoś sprzętu, i tutaj moje pytanie: Trudność wydobywania nigdy nie spadnie? czy jest jakaś możliwość?
Trudność wydobycia jest zależna od prędkości obliczeniowej urządzeń. Im wydajność większa tym poziom trudności większy. Żeby poziom się obniżył sporo ludzi by musiało przestać "kopać". Czy się opłaca teraz w to wejść? Ciężko jednoznacznie stwierdzić. Ja tydzień temu zainwestowałem 700zł w nowy zasilacz i Radka 5850, po tygodniu odzyskałem 200zł.
A kopałeś sam? Ma ktoś doświadczenie w kopaniu samemu? i jakie macie osiągi? ile zysku... w bitcoinach/dzień pochwalcie się ;]
jak już się kopie to jest niby "trudniej" ale za to wykopujesz blok z 50 btc? bo nie dzielisz się z innymi
Wyślij jakiegoś centa bo nie wiem czy dochodzi... 1QD69UdGG1kn79sMZH9jjZhpyXn55VrYey

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 13 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Czy to się opłaca ?

Postautor: juni8 » czwartek, 26 maja 2011, 13:31

Lestat pisze:A kopałeś sam? Ma ktoś doświadczenie w kopaniu samemu? i jakie macie osiągi? ile zysku... w bitcoinach/dzień pochwalcie się ;]
jak już się kopie to jest niby "trudniej" ale za to wykopujesz blok z 50 btc? bo nie dzielisz się z innymi
Kopałem na deepbit.net oczywiście propotional mode. Przy dzisiejszej trudności i wydajności pól nie masz praktycznie żadnych szans na rozbicie bloku.
Obrazek

Dyskutant
Posty: 162
Rejestracja: 19 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja:

Re: Czy to się opłaca ?

Postautor: presha » czwartek, 26 maja 2011, 15:02

Lestat pisze:
juni8 pisze:
Lestat pisze:Zastanawiam się nad kupieniem jakieś karty do wydobywania i złożenia jakiegoś sprzętu, i tutaj moje pytanie: Trudność wydobywania nigdy nie spadnie? czy jest jakaś możliwość?
Trudność wydobycia jest zależna od prędkości obliczeniowej urządzeń. Im wydajność większa tym poziom trudności większy. Żeby poziom się obniżył sporo ludzi by musiało przestać "kopać". Czy się opłaca teraz w to wejść? Ciężko jednoznacznie stwierdzić. Ja tydzień temu zainwestowałem 700zł w nowy zasilacz i Radka 5850, po tygodniu odzyskałem 200zł.
A kopałeś sam? Ma ktoś doświadczenie w kopaniu samemu? i jakie macie osiągi? ile zysku... w bitcoinach/dzień pochwalcie się ;]
jak już się kopie to jest niby "trudniej" ale za to wykopujesz blok z 50 btc? bo nie dzielisz się z innymi
kopanie samemu oplaca sie jak masz w domu minimum 4 kompy z 2x hd6990 na pokladzie

Weteran
Posty: 1361
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Czy to się opłaca ?

Postautor: Prze_koles » piątek, 27 maja 2011, 06:20

Przykład z życia wzięty. Po 4 dniach kopania w poolu znalazłem blok. Gdybym kopał solo, miałbym w tym momencie 50BTC, a mam niecałe 5... kuuuuuurr...

Rozmowny
Posty: 74
Rejestracja: 10 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Czy to się opłaca ?

Postautor: aperitif » piątek, 27 maja 2011, 07:05

Prze_koles pisze:Przykład z życia wzięty. Po 4 dniach kopania w poolu znalazłem blok. Gdybym kopał solo, miałbym w tym momencie 50BTC, a mam niecałe 5... kuuuuuurr...
jakby babcia miala wąsy to by dziadkiem byla :P
niekoniecznie przecierz jak kopiesz w poolu to jest wieksza szansa ze to tobie bedzie przypisany blok bo jest mniej osob

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 13 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Czy to się opłaca ?

Postautor: Bodhistawa » piątek, 27 maja 2011, 11:15

Jest taka sama szansa... Zastanów się nad tym.
Jeżeli pomogłem: 1JABvFz7RDPpMgJkM1KNdToQ44AhmD35gw
Jeżeli masz za dużo BTC: 1JABvFz7RDPpMgJkM1KNdToQ44AhmD35gw

Do tej pory otrzymałem od dobrych ludzi: 0,00000000 BTC

Dyskutant
Posty: 162
Rejestracja: 19 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja:

Re: Czy to się opłaca ?

Postautor: presha » piątek, 27 maja 2011, 14:58

rownie dobrze mozna grac samemu w totka i liczyc ze sie wygra 6tke predzej czy pozniej.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 18 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Czy to się opłaca ?

Postautor: kanar123 » piątek, 19 sierpnia 2011, 00:08

presha pisze:oplaca sie jak masz w domu minimum 4 kompy z 2x hd6990 na pokladzie
w jaki sposób "spiąć" cztery kompy, aby wspólnie kopały? czy trzeba coś specjalnie skonfigurować aby ze sobą się komunikowały czy wystarczy, że każdy z nich samotnie kopie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Czy to się opłaca ?

Postautor: maky » piątek, 19 sierpnia 2011, 19:50

kanar123 pisze:w jaki sposób "spiąć" cztery kompy, aby wspólnie kopały? czy trzeba coś specjalnie skonfigurować aby ze sobą się komunikowały czy wystarczy, że każdy z nich samotnie kopie?
Nie trzeba spinać. 'Spina' jedno konto w poolu. ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 18 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Czy to się opłaca ?

Postautor: kanar123 » piątek, 19 sierpnia 2011, 22:20

maky pisze:
kanar123 pisze:w jaki sposób "spiąć" cztery kompy, aby wspólnie kopały? czy trzeba coś specjalnie skonfigurować aby ze sobą się komunikowały czy wystarczy, że każdy z nich samotnie kopie?
Nie trzeba spinać. 'Spina' jedno konto w poolu. ;)
a jak własny pool stworzyć? korzystam z oryginalnego klienta bitcoind pod linuxem.

Wróć do „Ogólnie o miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości