Dyskusja o ASIC

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja o ASIC

Postautor: rha » niedziela, 6 października 2013, 11:18

:) :) No tak, czeski błąd... Lecz w końcu Bitcoin jest zaplanowany gdzieś do tego 2105 roku. :)

Co do Cointerry, to oni planują mieć w 2015 całe 15 PH/s i jeśli będzie to 1/3 sieci, to urobek będzie trzy razy większy od obecnej zakładanej wartości firmy.
I to licząc po stałej cenie BTC.

Podobne plany ma jednak BFL i Black Arrow (a niewykluczone, że także Bitmine.ch i Hash Fast), więc może być ciasno.
https://products.butterflylabs.com/home ... power.html
http://www.blackarrowsoftware.com/store/?currency=BTC

W KnC też pewnie o tym myśleli, lecz chyba im przeszło przez ten tydzień nieudanych prób uruchomienia hostingu u siebie (na razie pracują tylko wysłane maszyny).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2130
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja o ASIC

Postautor: slasta » niedziela, 6 października 2013, 15:30

rha pisze: Co do Cointerry, to oni planują mieć w 2015 całe 15 PH/s i jeśli będzie to 1/3 sieci, to urobek będzie trzy razy większy od obecnej zakładanej wartości firmy.
I to licząc po stałej cenie BTC.
.
Tylko że firma sprzedając swoje udziały sprzedaje to co ma tu i teraz, a nie to co być może będzie za 2 lata. Poza tym wartość firmy jest mocno dyskusyjna. 2mln było by bardzo prawdopodobne. 20mln jest nierealne. Czyli sprzedawane udziały powinny stanowić nie 4,9% a 49%.

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja o ASIC

Postautor: rha » niedziela, 6 października 2013, 17:12

No niezupełnie 2 mln $, skoro tegoroczne inwestycje w tę firmę to ok. 5 mln $.
A co do sprzedaży udziałów, to wycena zwykle obejmuje przewidywane profity. To co jest "teraz" to liczy się przy likwidacji firmy.
(To nie jest tak, że ja ich jakoś zachwalam, liczmy to jednak dobrze.)

Obserwator
Posty: 6
Rejestracja: 30 grudnia 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja o ASIC

Postautor: turkus123 » niedziela, 6 października 2013, 17:35

Sorki, może nie do końca tutaj mogę zadać to pytanie, mam Single 60G od Butterflylabs , w jaki sposób zrobić na nim update?
wczesniej miałem te małe single to robiłem to programem od Butterfly EasyMinner a teraz niestety nie mogę się dokopać do tej informacji,mój Single dostaje obrotów do 90G i się przegrzewa co równa się wyłączeniem a nowy update jakoby temu zapobiega
Dziekuję z góry za pomoc

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2130
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja o ASIC

Postautor: slasta » niedziela, 6 października 2013, 19:56

Wycena mogła by obejmować profity gdyby pochodziły z inwestycji sfinansowanych w całości przez firmę. A wydaje mi się że skoro sprzedają udziały to tych 5mln nie mają. 800k udziałów które rzucili na PicoStock jest warte jakiś 1mln czyli udziałowcy powinny dostać za swój wkład 20% a nie marne 5%. Wtedy był by bo biznes który jest sprawiedliwy dla obu stron, a to co oni teraz oferują to szukanie jeleni do wydojenia.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 1295
Rejestracja: 19 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja o ASIC

Postautor: servantes » niedziela, 6 października 2013, 20:11

slasta pisze:Kupujesz udziały w firmie, której celem biznesowym jest stworzenie data center z ASICami które mają objąć 33+% mocy całej sieci. A z racji że to data center jeszcze nie istnieje, ba nawet ich ASIC jeszcze nie istnieje, to sponsorujesz im tak naprawdę możliwość stworzenia produktu na którym będą zarabiać a udziałowcom chcą odpalić za to marne 5% które będzie zwracało się 6-7lat a może i w ogóle się nie zwróci.
Jednym słowem złoty biznes , ale tylko dla firmy , bo który bank pożyczył by im kasę bez oprocentowania i jeszcze z możliwością częściowego umorzenia.
Na rynku btc dzieją sie straszne cuda. Ludzie finansują projekty koparek całkowicie w ciemno.

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja o ASIC

Postautor: rha » niedziela, 6 października 2013, 20:20

turkus123 pisze:Sorki, może nie do końca tutaj mogę zadać to pytanie, mam Single 60G od Butterflylabs , w jaki sposób zrobić na nim update?
wczesniej miałem te małe single to robiłem to programem od Butterfly EasyMinner a teraz niestety nie mogę się dokopać do tej informacji,mój Single dostaje obrotów do 90G i się przegrzewa co równa się wyłączeniem a nowy update jakoby temu zapobiega
Dziekuję z góry za pomoc
Stare Single (FPGA) były programowane, natomiast te nowe (ASIC) nie są. Można jednak przeprogramować układ sterujący, tyle że nie jest to trywialne. Nie da się tego zrobić przez USB, trzeba specjalnym układem podłączyć się do złącz JTAG na płytce. Pisałem o tym tu: https://forum.bitcoin.pl/post72732.html ... are#p72732
Więcej szczegółów jest na bitcointalk.org (link we wskazanym poście), które ma ponoć wznowić wkrótce swoje działanie.

Obserwator
Posty: 6
Rejestracja: 30 grudnia 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja o ASIC

Postautor: turkus123 » niedziela, 6 października 2013, 22:31

Dziękuję za info,poczekam aż stronka zacznie działać i może cos mi się uda z tym singlem zrobić

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja o ASIC

Postautor: rha » poniedziałek, 7 października 2013, 14:33

No, co powiecie na to:

https://www.kncminer.com/news?page=0
Our Engineers have been working all weekend and the hosting facility is now operating normally.

So we can now increase our compensation for all DAY 1 customers that should of been hashing by now.

We will offer all customers 4 coins per Jupiter that should of been up and running by now as a good will gesture as you are currently about 4 days behind the factory queue.

(,,,)
To już zupełnie inny standard w świecie Bitcoin.

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja o ASIC

Postautor: lenny » poniedziałek, 7 października 2013, 15:09

turkus123 pisze:Dziękuję za info,poczekam aż stronka zacznie działać i może cos mi się uda z tym singlem zrobić
Bitcointalk jest już online.

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja o ASIC

Postautor: rha » środa, 9 października 2013, 14:28

KnC wypłaca, ludzie podają, że otrzymali. Po 5 BTC na hostowany Jupiter, 2.5 BTC na hostowany Saturn.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.001 BTC

Re: Dyskusja o ASIC

Postautor: GetBitCoin_pl » czwartek, 10 października 2013, 10:49

Pewnie tą kasę wykopali na testach;]

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja o ASIC

Postautor: rha » czwartek, 10 października 2013, 13:08

Nie, część (ok. 175 BTC) pochodzi z pracy hostowanych maszyn, uruchomionych jeszcze bez docelowego środowiska (czyli nie konfigurowanych indywidualnie przez każdego właściciela, a pracujących na jednym adresie), natomiast reszta (ok. 205 BTC) jest dołożona przez KnC ze środków własnych. (Żródło: https://bitcointalk.org/index.php?topic ... msg3306905)

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja o ASIC

Postautor: rha » piątek, 11 października 2013, 18:15

Btcgarden coś właśnie wypuszcza: https://bitcointalk.org/index.php?topic=308751.0
Technologia 130 nm. Format płytek i radiatorów jak w Avalonach, acz każda ma własny komputerek sterujący.
Ceny trochę wyższe na GH/s niż ma KnC, pobór prądu ponad osiem razy większy.
No cóż, zapowiedzi mieli nieco bardziej buńczuczne, a gdzieś nawet widziałem oszacowania ich sprzętu na trzy petahasze w grudniu. :)

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja o ASIC

Postautor: rha » piątek, 11 października 2013, 18:21


Wygadany
Posty: 571
Rejestracja: 24 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja o ASIC

Postautor: deathmul » piątek, 11 października 2013, 18:28

rha pisze:I kolejna ciekawostka: https://bitcointalk.org/index.php?topic=308670.0
Ładnie wyglądają te maszynki;)

Niestety wygląda mi to na scam.... no i ta przesyłka za 220$...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2130
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.002 BTC

Re: Dyskusja o ASIC

Postautor: slasta » piątek, 11 października 2013, 20:50

im droższe urządzenie tym droższa wysyłka , za wysyłkę koparki 2Th krzyczą sobie już 600$, aż strach pomyśleć ile będzie kosztowała wysyłka koparki 4Th. Chyba będą je wysyłać razem z bodyguardem :mrgreen:
IMO trzeba nakupić bitów i poczekać z pół roku aż sytuacje się ustabilizuje, firmy sprzedające ASICi można się jak króliki a ceny lecą w dół, w dodatku obecnie żadne urządzenie nie jest w stanie się zwrócić. Jeszcze w czerwcu koparki KnC wydawały się super ofertą a dziś już wiadomo że jak odkopie się połowa wydanych bitów to będzie dobrze.

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.003 BTC

Re: Dyskusja o ASIC

Postautor: rha » piątek, 11 października 2013, 23:11

A tu nowość sprzed dwóch tygodni (przeoczyłem to wcześniej): https://bitcointalk.org/index.php?topic=304605.0;all
Firma AMT (Advanced Mining Technology): https://advancedminers.com/
Sprzęt oparty na chipach Bitfury, ceny zbliżone do listopadowej oferty KnC (cześć niższa, część wyższa), terminy dostaw dość dokładnie określane (np. "za cztery tygodnie od zamówienia"), w przypadku dwóch modeli (128 GH/s i 192 GH/s) dostępna płatność przez PayPal. (Symbole kart płatniczych na stronach pełną funkcję ozdobną, liczy się co napisane przy konkretnych modelach.)
Na stronach adresy, telefony, live chat.
Dostawa międzynarodowa kosztuje 120 USD, przy imporcie będzie do zapłacenia nasz VAT.
Pobór prądu, a konkretnie J/GH jest zależny od modelu - od 1.25 do 0.5, a nawet 0.33 J/GH.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja o ASIC

Postautor: GetBitCoin_pl » piątek, 11 października 2013, 23:18

rha naprawdę wiele ciekawych dzięki tobie się dowiaduję, doceniam twój wkład w ten wątek.
Łap tipa ;]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2130
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.001 BTC

Re: Dyskusja o ASIC

Postautor: slasta » piątek, 11 października 2013, 23:30

Brak prototypu, kasę na chipy muszą dopiero zebrać a gotowy produkt chcą wysłać za miesiąc i jedyne co mają to kolorowe obrazki z renderami :lol:

Wróć do „Ogólnie o miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość