Dyskusja o ASIC

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: ASIC?

Postautor: Bitmar » wtorek, 27 listopada 2012, 21:47

UWAGA!!! ;)
Po tym jak informacja o wadliwych układach wywołała burzę na bitcointalk i źle odbijała sie na ich reputacji, BFL wycofało ze swojego ogłoszenia i teraz twierdzą, że to była pomyłka i że układy jednak działają, chodziło tylko o poprawę wyciszenia sprzętu a Inaba się pomlił ;) haha normalnie spadłem z krzesła ze śmiechu. Taka kompromitacja, że szkoda gadać. Prawda niewygodna to trzeba ją zmienić.

https://forums.butterflylabs.com/bfl-fo ... l#post6311

Orator
Posty: 960
Rejestracja: 20 sierpnia 2012
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: ASIC?

Postautor: tomko222 » środa, 28 listopada 2012, 03:23

To wg. tego co napisali mają wyprodukowane działające układy ale nagle chcą je polepszyć i móc podać znowu większą wydajność :lol: Oczywiście znowu z liniowym poborem prądu dokładnie 1W/GHash tak jak wcześniej niezależnie od taktowania :lol: Ale to i tak wg. tego co mówią wychodzi na to że zrobili układy a teraz będą robili jeszcze raz :P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1495
Rejestracja: 7 czerwca 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: ASIC?

Postautor: Przemo » środa, 28 listopada 2012, 04:26

Martwi mnie ta sprawa a asic bo w sumie to sprzedalismy sprzet (a jak kupowalismy nowy to nam ukradli na bitcointalk, stfu. Sprawa jest w FBI ale watpie czy cos wskoraja pomimo ze adres goscia jest i chyba prawdziwy, tylko to bankrut) i myslelismy ze sie cos z ASIC wyjasni i ze kupimy asic a tu dupa zbita :/ Costam kasy juz od nowa naciulane ale szkoda kupowac gpu bo nie wiadomo jak to z tym asic bedzie...

Przez to wszystko i przez to, ze mam w cholere pracy nie udzielam sie na forum, ale caly czas jestem uzytownikiem BTC. Czekam tylko na moment aktywniejszego dzialania.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: ASIC?

Postautor: Bitmar » środa, 28 listopada 2012, 10:29

Przemo pisze:Martwi mnie ta sprawa a asic bo w sumie to sprzedalismy sprzet (a jak kupowalismy nowy to nam ukradli na bitcointalk, stfu. Sprawa jest w FBI ale watpie czy cos wskoraja pomimo ze adres goscia jest i chyba prawdziwy, tylko to bankrut) i myslelismy ze sie cos z ASIC wyjasni i ze kupimy asic a tu dupa zbita :/ Costam kasy juz od nowa naciulane ale szkoda kupowac gpu bo nie wiadomo jak to z tym asic bedzie...

Przez to wszystko i przez to, ze mam w cholere pracy nie udzielam sie na forum, ale caly czas jestem uzytownikiem BTC. Czekam tylko na moment aktywniejszego dzialania.
Jeśli gość to bankrut to faktycznie nieciekawie. Podobnie może być z BFL, jak zbankrutują to co im mogą zrobić ? Sam jestem zły na BFL za całe zamieszanie i niepewność, ludzie chcieli by rozbudować swoje kopalnie czy też zacząć przygodę z miningiem ale póki sprawa się nie wyjaśni to nie ma sensu. I tak trwa to już kilka miesięcy i pewnie kilka miesięcy jeszcze potrwa. Może BFL celowo podało wczesną datę by ludzie nie kupowali już GPU i zbierali kasę dla nich, ASIC w 3-4 miesiące to przecież szaleństwo, od razu musieli wiedzieć, że nie jest to możliwe a dzięki wcześniejszej dacie raz że wykosili konkurencję a dwa kasa która miała zostać w sklepach za GPU przez te kilka miesięcy trafi do nich. Nawet jak BFL wypuści ASIC to ja już nie mam do nich zaufania, to kłamcy i kombinatorzy, weź się z nimi bujaj potem gdyby coś, to jest niepoważna firma która "leje" na klientów. Nawet Ci co zamówili FPGA kilka miesięcy temu nadal czekają, na bitcointalk gdzieś jest lista tych osób tylko dokopać się nie mogę, ponoć część z nich BFL przekonało że dadzą im ASIC zamiast tych FPGA. Tylko jakie k...a ASIC ? :)

Przemo: tylko nie kupuj preorderów !! ;)

Dyskutant
Posty: 209
Rejestracja: 29 lipca 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: ASIC?

Postautor: cezary188 » środa, 28 listopada 2012, 14:12

Hhehe patrz przemo a tutaj ktoś na twoim sprzecie nadal kosi kase a ty siedzisz bez niczego :D

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: ASIC?

Postautor: Bitmar » środa, 28 listopada 2012, 14:33

cezary188 pisze:Hhehe patrz przemo a tutaj ktoś na twoim sprzecie nadal kosi kase a ty siedzisz bez niczego :D
Czy Ty zawsze musisz być dupkiem ? To genetyczne czy los Cię skrzywdził ?

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: ASIC?

Postautor: rha » czwartek, 29 listopada 2012, 00:46

Bitmar pisze: (...) chodziło tylko o poprawę wyciszenia sprzętu (...)
https://forums.butterflylabs.com/bfl-fo ... l#post6311
Kiedyś ktoś zauważył, że można rozpoznać elektronika pytając po prostu co znaczy angielskie "bus driver". Ludzie mówią: "kierowca autobusu", natomiast prawdziwy elektronik odruchowo: "sterownik magistrali".
Ja obstawiam z dużą dozą pewności, że kolega nie jest elektronikiem, bo "the improve in noise resistance" zdecydowanie nie oznacza w tym wypadku wyciszania sprzętu.

Tak przy okazji, kryptografem też nie jest, bo te wszystkie komercyjne ASIC wskazane linkami w pewnym poście, realizują podpis SHA256 na dowolnie dużych danych, czego nie da się zrównoleglić, więc to zupełnie nie ma porównania wydajnościowego do tego, co jest możliwe w przypadku Bitcoin.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: ASIC?

Postautor: Bitmar » czwartek, 29 listopada 2012, 07:16

rha pisze:
Bitmar pisze: (...) chodziło tylko o poprawę wyciszenia sprzętu (...)
https://forums.butterflylabs.com/bfl-fo ... l#post6311
Kiedyś ktoś zauważył, że można rozpoznać elektronika pytając po prostu co znaczy angielskie "bus driver". Ludzie mówią: "kierowca autobusu", natomiast prawdziwy elektronik odruchowo: "sterownik magistrali".
Ja obstawiam z dużą dozą pewności, że kolega nie jest elektronikiem, bo "the improve in noise resistance" zdecydowanie nie oznacza w tym wypadku wyciszania sprzętu.

Tak przy okazji, kryptografem też nie jest, bo te wszystkie komercyjne ASIC wskazane linkami w pewnym poście, realizują podpis SHA256 na dowolnie dużych danych, czego nie da się zrównoleglić, więc to zupełnie nie ma porównania wydajnościowego do tego, co jest możliwe w przypadku Bitcoin.
Problem z tym, że ja nawet nie widziałem oryginalnego postu, Chrome mi z automatu go przetłumaczył a ja jak zobaczyłem ten post nie skupiłem się na tych bzdurnych szczegółach bo to i tak jest ściema tylko o samym fakcie zmiany zeznań i za bardzo się podnieciłem ;) Ogłaszają że układy są wadliwe i że będą opóźniania, na bitcointalk padają ostre słowa krytyki, PR spada, i nagle zmiana zeznań,że niby nic się nie stało to nie to mieli na myśli ;) Jak za czasów ZSRR ;) taktyka dezinformacji ;)
A co do SHA256 to ja wcale nie porównywałem tego co jest w przypadku Bitcoin bo takich danych/testów nie ma. Nie spodziewam się wielkiej różnicy.

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: ASIC?

Postautor: rha » czwartek, 29 listopada 2012, 21:55

To wyjaśnia dlaczego tylu ludzi pisze tam komentarze mające, powiedzmy, dość luźny związek z tym co komentują. Opierają się na tłumaczeniach Chrome (Google) i dopasowują do własnych tez.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: ASIC?

Postautor: Bitmar » czwartek, 29 listopada 2012, 22:39

rha pisze:To wyjaśnia dlaczego tylu ludzi pisze tam komentarze mające, powiedzmy, dość luźny związek z tym co komentują. Opierają się na tłumaczeniach Chrome (Google) i dopasowują do własnych tez.
Od razu osądzasz człowieka po 1 wpadce (BFL już ich miało kilkanaście), akurat mi chrom bez pytania przetłumaczył. Terminologi fachowej nie tłumacze z googla bo bzdury wychodzą, ale Tu nie chodziło o szczegóły techniczne tylko o zmianę oświadczenia i to było istotne a nie to co oni sobie tam wymyślili. Ludzie dowiedzieli się, że BFL ma wadliwe układy i nie potrafi podać następnego terminu, a to oznaczało tylko jedno, wycofanie środków i przejście do konkurencji czytaj bASIC. Dopiero po jakimś czasie zdali sobie sprawę z głupstwa jakie zrobili i zmienili zeznania. Gdyby mieli układy już byś widział filmik nawet gdyby układy nie miały pełnej prędkości, oni bardzo lubią się chwalić swoimi osiągnięciami, zdjęć umieścili mnóstwo.
P.S
Jeśli uważasz coś za głupotę to napisz co, po to jest forum by podyskutować.

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: ASIC?

Postautor: rha » piątek, 30 listopada 2012, 01:05

Dobrze. Jest takie zjawisko jak "głuchy telefon" - informacja przekazywana przez łańcuszek osób ulega drastycznym zniekształceniom. Ja staram się czytać bardzo uważnie i między wierszami. Zawsze posty Nassera były konkretne i precyzyjne (i tego spodziewałbym się po projektancie takich układów), natomiast Inaba zwykle podawał coś hasłowo i ogólnikowo (bo przekazuje czyjeś słowa; zresztą może to też wynikać z obawy by za bardzo się nie wygadać przed konkurencją). Jeśli teraz napisał coś o problemach z układami, a jakiś czas potem Nasser (który rzadko pisuje) go poprawia (pisząc wprost, że poprawia), to wytykanie tu sprzeczności jest trochę niepoważne. W jaki sposób poprawka może być sprzeczna lub niesprzeczna z tym co poprawia?
Podobny układ to Tom i Dave, choć sądząc po historiach ze złączem zasilania, to Inaba wydaje się być mocniejszy w elektronice od Toma (co mnie zaskoczyło, ale w końcu nie prześledziłem historii BTCFPGA od samego początku).
Analogicznie, Ngzhang i BitsynCom. Jeśli drugi coś napisze, a pierwszy go poprawi i doprecyzuje, to przecież nie będziesz się czepiać i nabijać, że ściema, co?

Nie trawię zresztą, gdy ktoś przestrzega lub sobie stroi żarty o produktach konkurencyjnych wobec tego, który on sam zamówił.
Ostatnio zmieniony piątek, 30 listopada 2012, 01:15 przez rha, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Re: ASIC?

Postautor: powered » piątek, 30 listopada 2012, 01:15

rha pisze: Jeśli drugi coś napisze, a pierwszy go poprawi i doprecyzuje, to przecież nie będziesz się czepiać i nabijać, co?
Jest pewna różnica pomiędzy: doprecyzowaniem a obróceniem kota ogonem :)

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: ASIC?

Postautor: rha » piątek, 30 listopada 2012, 01:18

powered pisze:
rha pisze: Jeśli drugi coś napisze, a pierwszy go poprawi i doprecyzuje, to przecież nie będziesz się czepiać i nabijać, co?
Jest pewna różnica pomiędzy: doprecyzowaniem a obróceniem kota ogonem :)
Dobrze, chciałbym widzieć co napisze Bitmar gdy Ngzhang odwróci kota ogonem.

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: ASIC?

Postautor: lenny » piątek, 30 listopada 2012, 01:26

Swoją drogą, właśnie dostałem zwrot kasy za zamówione 5x Japaleno (zamawiałem dla kogoś na mój adres). Bez problemu BTC doszły na adres portfela, który im podałem, po krótkiej wymianie e-maili z pracownikiem BFL. Całość trwała 2 dni, od momentu kiedy poprosiłem o zwrot.

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: ASIC?

Postautor: rha » piątek, 30 listopada 2012, 02:02

Teraz druga sprawa.
Gdy piszę, że coś zupełnie nie ma porównania wydajnościowego z czymś drugim, to mam na myśli, że różnica jest kolosalna, o rzędy wielkości.
Robienie podpisu SHA256 polega mniej więcej na tym, że (1) przetwarza się kawałek danych, potem (2) przetwarza się następny kawałek wraz z wynikami poprzedniego przetwarzania,
i to drugie powtarza się w kółko, aż obrobi się dane wejściowe do końca.
Siłą rzeczy wymaga to N kroków, nie da się zrobić tego w jednym kroku lub choćby w N/K krokach (gdzie K to liczba jednostek SHA256), na razie nie wymyślono takiego algorytmu.
A w szukaniu bloku Bitcoin można zrobić tak, że naraz weryfikację będzie robić K par po dwie jednostki, a każda para będzie obrabiać ten sam 80-bajtowy nagłówek bloku, różniący się tylko polem nonce.
Takich par można w układzie ASIC narobić grubo, grubo więcej niż w FPGA, gdyż bramki nie są programowalne, więc zajmują znacznie mniej miejsca.

Jeśli po tych wskazówkach ktoś nadal nie będzie spodziewać się wielkiej różnicy, to ja wymiękam.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: ASIC?

Postautor: Bitmar » piątek, 30 listopada 2012, 10:26

rha pisze:Teraz druga sprawa.
Gdy piszę, że coś zupełnie nie ma porównania wydajnościowego z czymś drugim, to mam na myśli, że różnica jest kolosalna, o rzędy wielkości.
Robienie podpisu SHA256 polega mniej więcej na tym, że (1) przetwarza się kawałek danych, potem (2) przetwarza się następny kawałek wraz z wynikami poprzedniego przetwarzania,
i to drugie powtarza się w kółko, aż obrobi się dane wejściowe do końca.
Siłą rzeczy wymaga to N kroków, nie da się zrobić tego w jednym kroku lub choćby w N/K krokach (gdzie K to liczba jednostek SHA256), na razie nie wymyślono takiego algorytmu.
A w szukaniu bloku Bitcoin można zrobić tak, że naraz weryfikację będzie robić K par po dwie jednostki, a każda para będzie obrabiać ten sam 80-bajtowy nagłówek bloku, różniący się tylko polem nonce.
Takich par można w układzie ASIC narobić grubo, grubo więcej niż w FPGA, gdyż bramki nie są programowalne, więc zajmują znacznie mniej miejsca.

Jeśli po tych wskazówkach ktoś nadal nie będzie spodziewać się wielkiej różnicy, to ja wymiękam.
Jeśli robisz ASIC od podstaw to faktycznie możesz sobie naładować bramek ile pozwala obecna technologia ale to są już koszty rzędu kilkudziesięciu mln$. Do tego dochodzi długi czas całego projektu. Obecnie zwykle używa się prototypowania z FPGA więc ilość bramek masz ograniczoną, oczywiście można łączyć FPGA do protypowania ASIC, obecnie największa ilość dostępnych bramek dzięki takiemu sposobowi to ok 100mln. Prototypownie z FPGA jest znacznie tańsze i szybsze, ale nie poszalejesz za bardzo. Jeżeli chodzi o BFL niema jasności jakiej techniki projektowania używają, ponoć ma to być full custom design ale to też jest sprawa skomplikowana i nie jasna. Ponoć używają też 65nm, a konkurencja 90. 65nm nadal jest bardzo kosztowne. Jeśli mają te ok 5mln$ to nie ma cudów, jeśli mają większy nakład to faktycznie mogą szaleć ale pytanie czy jeśli zainwestowali by te 20-30mln$ to czy im się to zwróci i skąd mieli by miec tyle kasy. Jeżeli jakaś poważna firma zajęła by się ASIC dla miningu to faktycznie mogło by z tego wyjść coś ciekawego, ale jeśli to robi firma "chałupnicza" to rodzą się już obawy czy dadzą radę.

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: ASIC?

Postautor: rha » sobota, 1 grudnia 2012, 02:00

Bitmar pisze:Jeśli robisz ASIC od podstaw to faktycznie możesz sobie naładować bramek ile pozwala obecna technologia ale to są już koszty rzędu kilkudziesięciu mln$. Do tego dochodzi długi czas całego projektu. Obecnie zwykle używa się prototypowania z FPGA więc ilość bramek masz ograniczoną, oczywiście można łączyć FPGA do protypowania ASIC, obecnie największa ilość dostępnych bramek dzięki takiemu sposobowi to ok 100mln. Prototypownie z FPGA jest znacznie tańsze i szybsze, ale nie poszalejesz za bardzo. Jeżeli chodzi o BFL niema jasności jakiej techniki projektowania używają, ponoć ma to być full custom design ale to też jest sprawa skomplikowana i nie jasna. Ponoć używają też 65nm, a konkurencja 90. 65nm nadal jest bardzo kosztowne. Jeśli mają te ok 5mln$ to nie ma cudów, jeśli mają większy nakład to faktycznie mogą szaleć ale pytanie czy jeśli zainwestowali by te 20-30mln$ to czy im się to zwróci i skąd mieli by miec tyle kasy. Jeżeli jakaś poważna firma zajęła by się ASIC dla miningu to faktycznie mogło by z tego wyjść coś ciekawego, ale jeśli to robi firma "chałupnicza" to rodzą się już obawy czy dadzą radę.
Ciekawy wywód. Zachowam go na przyszłość.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: ASIC?

Postautor: Bitmar » sobota, 1 grudnia 2012, 10:17

rha pisze:
powered pisze:
rha pisze: Jeśli drugi coś napisze, a pierwszy go poprawi i doprecyzuje, to przecież nie będziesz się czepiać i nabijać, co?
Jest pewna różnica pomiędzy: doprecyzowaniem a obróceniem kota ogonem :)
Dobrze, chciałbym widzieć co napisze Bitmar gdy Ngzhang odwróci kota ogonem.
Napiszę to samo, o AVALON, bASIC i BFL, nie ma różnicy. Avalon prowadzi politykę zupełnie inna od BFL, robią to po cichu, nie przechwalają się. Na bitcointalk jest mało negatywnych komentarzy o AVALON bo nie dają nikomu do tego powodu ani okazji. Osobiście ja akurat wierzę najmniej w powodzenie avalonu, bo nie trzymają się swoich założeń jeśli chodzi o ich koparki, i prowadzą dziwna politykę ograniczonej ilości sprzedaży niby promocyjnej a jednak nie. Dla mnie jest to trochę naciągane. Jeżeli chodzi o bASIC to oni mają zdecydowanie mniej zamówień niż BFL, jeśli chodzi o finanse są daleko za BFL a do ASIC potrzeba kasy. Plusem jest, że ludzie stoją za nimi murem i lubią Toma. BFL kasę niby ma, mają też ponoć jakichś inwestorów, ale to też jest niejasne. BFL może polec z powodów natury prawnej, zgodnie z prawem USA sprzedając towar maja obowiązek dostarczyć go w ciągu 30 dni, chyba że klient wyrazi zgodę na piśmie, że może poczekać dłużej, jeśli nie ma prawo domagać się zwrotu pieniędzy. Dlatego od stycznia BFL zobowiązało się do zwrotów jeśli im się nie uda i teraz jeśli nie zdążą naprawić swojego błędu z układami, i już nie ważne czy są one wadliwe czy po prostu trzeba jeszcze popracować na "clock buffer" to czeka ich masowe wycofywanie pieniędzy co równa się praktycznie z bankructwem no chyba, że ich niewidzialni inwestorzy im pomogą ;) Jednym słowem przez swoja politykę krętactwa, oszukiwania, kombinatorstwa i wkurzania ludzi sami mogą się załatwić. W ciągu miesiąca wszystko się już wyjaśni, jeśli w styczniu ASIC od BFL się nie pojawi każdy następny dzień to gwóźdź do ich trumny.

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: ASIC?

Postautor: lenny » poniedziałek, 3 grudnia 2012, 01:58

Zakłady: Butterfly Labs will ship SC products in 2012
http://betsofbitco.in/item?id=446
Narazie 44.10 do 62.00 na NIE :)

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: ASIC?

Postautor: Bitmar » niedziela, 9 grudnia 2012, 09:23


Wróć do „Ogólnie o miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość