Najlepsze miejsce wymiany?

ace
Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 16 czerwca 2011
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Najlepsze miejsce wymiany?

Postautor: ace » czwartek, 16 czerwca 2011, 13:32

Witam!
Od dłuższego czasu studiowałem forum, przeglądałem tematy ale nadal nie mogę dojść do tego, gdzie najlepiej (na polskim gruncie) i najbezpieczniej wymieniać btc na pln?

Czy są jakieś szczególnie warte polecenia miejsca? Może jakies zestawienie wad/zalet różnych marketów, wraz z tym na jakiej zasadzie działają? Np. do tej pory nie wiem czy bitomat działa jako pośrednik czy to użytkownicy sobie wzajemnie przesyłają fundusze po kontakcie na tej stronie...

Bitomat wygląda fajnie, wygodny, polski (tanie przelewy, bez problemów z SEPA itd), ale jakimi środkami dysponują? Czy jakbym chciał wymienić np. 100? 1000? bitcoinów to by nie było problemu? Ile mniej więcej trwa taka operacja?

MT Gox jest największy, a jak się sprawuje w polsce? Jak długo idą przelewy i jak długo trzeba czekać na kupca (przyjmując ze sprzedam po atrakcyjnej cenie)?

Jeśli ktoś ma jakiś test i porównanie różnych marketów byłbym wdzięczny.
Szukam czegoś prostego, taniego i bezpiecznego (sprawdzonego!).

Swoją drogą - może warto by było po prostu korzystać z allegro? Np. wystawiam 100 btc jako 100 przedmiotów po 55-60zł... myślicie że takie coś jest możliwe?

z góry dzięki za wszelką pomoc!

Weteran
Posty: 1361
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Najlepsze miejsce wymiany?

Postautor: Prze_koles » czwartek, 16 czerwca 2011, 13:39

bitomat działa tak, że wszyscy wpłacają pieniądze/Bitcoiny na konta właściciela i tam wymieniają a następnie wypłacają.
Bitmarket.eu pośredniczy w wymianie BTC, a gotówkę użytkownicy przelewają między sobą.
Na mtgox przelewy idą dość długo, z tego co wiem to nawet amerykanie czekają kilka dni.
Na allegro w sumie można by, nie widzę przeciwwskazań.
Są też 2 nowe kantory, tradehill.com oraz bitcoin7.com (link w moim podpisie). Ale ten ostatni jeszcze nie ma zaufania społeczności.

@Down
A faktycznie, przepraszam za wprowadzanie w błąd.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 241
Rejestracja: 22 lutego 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Dolnośląskie, Polska

Re: Najlepsze miejsce wymiany?

Postautor: M4v3R » czwartek, 16 czerwca 2011, 13:43

W BitMarkecie w wymianie BTC pośredniczy kantor. Użytkownicy sami wymieniają tylko gotówkę.
Bitalo - bezpieczniejsza giełda i portfel Bitcoin.

ace
Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 16 czerwca 2011
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Najlepsze miejsce wymiany?

Postautor: ace » czwartek, 16 czerwca 2011, 13:48

Właśnie dziś czytałem o tym bitcoin7, ale wygląda na to że oni nie wiedzą co robią (http://forum.bitcoin.org/index.php?topic=17004.20) i w dodatku są różne losowe podejrzenia co do samej strony.

Czy korzystałeś z tego bitomatu? Jak ogólne wrażenia? Od początku się nieco ku niemu skłaniam... generalnie wolę taki typ że sprzedaję btc jakiejś stronie/firmie, nie użytkownikom strony.

Tradehill własnie sprawdziłem, ale dla max 50 btc (simple/instant):
Sorry, currently there is not enough interest in buying BTC using PLN to fulfill this sale
To samo w EUR (mam tylko konta pln i eur)...

Co do allegro, nie jestem pewien czy btc nie podpada pod:
Udziały w spółkach, akcje, obligacje i inne papiery wartościowe, wierzytelności, jednostki uczestnictwa funduszy inwestycyjnych, polisy i produkty ubezpieczeniowe oraz wszelkie inne instrumenty finansowe oferowane jako forma inwestowania lub lokowania środków pieniężnych, z wyjątkiem papierów wartościowych w formie materialnej o wartości wyłącznie kolekcjonerskiej;
Chyba po prostu napiszę do supportu allegro i zapytam, jakby co to dam znać ;)
Allegro byłoby bardzo wygodne i stosunkowo bezpieczne.

Weteran
Posty: 1361
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Najlepsze miejsce wymiany?

Postautor: Prze_koles » czwartek, 16 czerwca 2011, 13:54

Nieeee, nie pisz, bo jeszcze tego zakażą. Przecież na allegro są setki aukcji gdzie wymieniają wirtualne waluty z gier i jakoś nie ma z tym problemu. Po co zwracać uwagę adminów allegro :)

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 23 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Najlepsze miejsce wymiany?

Postautor: zerth » czwartek, 16 czerwca 2011, 13:55

Ja trochę handlowałem na bitomacie. Bardzo polecam. Przelewy do bitomatu dochodzą w ok 20 minut (z BreBanku). Przelew BTC dochodzi do bitomatu w podobnym czasie. Przelew btc z bitomatu przychodzą natychmiast (tylko oczywiście trzeba czekać na potwierdzenie przez sieć). Przelewy pln z bitomatu dochodzą niestety trochę długo bo ok 8 godzin (ja przynajmniej tyle czekałem). Poza tym bitomat jest bardzo przyjemny w obsłudze. Zdarza się, że jest niedostępny, ale to kilkunastominutowe przerwy i ja widziałem w ogóle chyba tylko dwie. Nie wiem oczywiście na ile pewne są środki zdeponowane w bitomacie. Ja jednak trzymam tam wyłącznie kapitał na najbliższe zakupy i wypłacam. Nie żebym komuś nie ufał. Po prostu nie widzę potrzeby wystawiania mojego zaufania na próbę :-)
Obrazek

ace
Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 16 czerwca 2011
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Najlepsze miejsce wymiany?

Postautor: ace » czwartek, 16 czerwca 2011, 14:01

Prze_koles pisze:Nieeee, nie pisz, bo jeszcze tego zakażą. Przecież na allegro są setki aukcji gdzie wymieniają wirtualne waluty z gier i jakoś nie ma z tym problemu. Po co zwracać uwagę adminów allegro :)
Hehe, z reguły tam jest napisane - nie sprzedaję konta/postaci/złota/wtf tylko czas potrzebny na ich zgromadzenie". To samo można powiedzieć o BTC, czas potrzebny na ich wykopanie ;-)
niestety ale tak jakby już napisałem, zawsze wolę mieć pewność, zanim wróciłem do tego posta :oops: się zobaczy... mam nadzieję że polscy posiadacze btc nie urządzą mi polowania na czarownice przez to ;)
zerth pisze:Ja trochę handlowałem na bitomacie. Bardzo polecam. Przelewy do bitomatu dochodzą w ok 20 minut (z BreBanku). Przelew BTC dochodzi do bitomatu w podobnym czasie. Przelew btc z bitomatu przychodzą natychmiast (tylko oczywiście trzeba czekać na potwierdzenie przez sieć). Przelewy pln z bitomatu dochodzą niestety trochę długo bo ok 8 godzin (ja przynajmniej tyle czekałem). Poza tym bitomat jest bardzo przyjemny w obsłudze. Zdarza się, że jest niedostępny, ale to kilkunastominutowe przerwy i ja widziałem w ogóle chyba tylko dwie. Nie wiem oczywiście na ile pewne są środki zdeponowane w bitomacie. Ja jednak trzymam tam wyłącznie kapitał na najbliższe zakupy i wypłacam. Nie żebym komuś nie ufał. Po prostu nie widzę potrzeby wystawiania mojego zaufania na próbę :-)
Hm, dzięki! Chyba wypróbuję na jakichś mniejszych btc, ale jeśli jest ogólnie warte zaufania to się bardzo cieszę. A przelewy pewnie właściciel ręcznie wysyła, z tego co czytałem, no i 8 godzin to nie tragedia ;)

Gaduła
Posty: 426
Rejestracja: 1 maja 2011
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Najlepsze miejsce wymiany?

Postautor: severson » piątek, 17 czerwca 2011, 01:33

oferowane jako forma inwestowania lub lokowania środków pieniężnych
Zaoferuj bitcoiny jako środek płatniczy czy też inny system transakcyjny, zero słów na temat funkcji inwestycyjnej i formalnie jesteś czysty.

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości